Geriausias universalas: kokį pasirinkti?

Kadaise universalo tipo automobiliai domino vairuotojus, kuriems buvo aktualu, kad transporto priemonė būtų patogi ir tarnautų pergabenant daugiau bagažo. Tačiau jų populiarumą sumažino visureigiai, kurie ilgainiui perėmė universalui keliamus reikalavimus. Jei jūs įsitikinę, kad universalas vistiek yra geresnis asmeninis pasirinkimas, pasiūla tikrai nenuvils. Ir visai nesvarbu kokie jūsų pagrindiniai kriterijai - keliamoji ar vilkimo galia, stilius, patogumas keliaujant su augintiniais ar našumas.

 

Universalai vertinami dėl plačių bagažinės durelių, kurios aukštai ir patogiai atsiveria. Taip pat plokščios krovinių zonos, kurioje nėra isiskverbusių ratų arkų ir patogu susikrauti daiktus. Dar vienas didelis universalų privalumas - sulankstomos galinės sėdynės.

 

Nors universalams gali pritrūkti minivenams būdingos erdvės bei visureigyje esančios aukštos vairavimo padėties, jie paprastai suteikia patrauklesnę vairavimo patirtį. Žemiau esančiame sąraše pateikiame geriausius universalus, kuriuos šiuo metu galite rasti Lietuvos rinkoje.

 

Skoda Octavia universalas

 

Skoda Octavia universalas yra didesnis ir pažangesnis nei bet kada anksčiau. Nuo 2019 metų beveik kasmet gauna aukščiausius įvertinimus įvairiuose automobilių apdovanojimuose, kaip ypač patogus, erdvus ir patikimas šeimos automobilis.

 

Octavia universalas visada pasižymėjo savo salono erdve, o naujausi modeliai gali pasigirti didele bagažinės talpa, kuri, sulenkus galines sėdynes tampa tiesiog įspūdinga. Vertas dėmesio ir prabangus interjero įrengimas, kurį drąsiai galima prilyginti Audi automobiliams.

 

Skoda Octavia universalas yra ekonomiškas pasirinkimas, turintis platų benzininių ir dyzelinių variklių spektrą, taip pat turi įkraunamą hibridinę modelio versiją.
Pažangus ir jame esančių technologijų gausa - Bluetooth laisvų rankų įranga, DAB radijas, stop/start standartinė įranga. Pilnas Skodai būdingų patogumą suteikiančių funkcijų, tokių kaip dvipusės bagažinės grindys, šiukšlių dėžė ar ledo grandiklis, paslėptas degalų bako dangtelyje.

 

Skoda Superb universalas

 

Skoda Superb universalas yra puikus automobilio pasirinkimas. Atnaujintas ankstesnio modelio dizainas, kuris buvo pakeistas žemesniu, platesniu ir aptakesniu kėbulu - dabar jis stilingas ir šiuolaikiškas. Viena geriausių žinių, kad jis ne tik vienas patogiausių universalų klasėje, bet pigesnis, nei pagrindiniai jo konkurentai.

 

Galima rinktis iš daugybės benzininių ir dyzelinių variklių bei įkraunamų hibridinių Skoda Superb universalų versijų.

 

Pagrindinis privalumas - žinoma, jo praktiškos savybės. Erdvi bagažinė, kai nulenkus galines sėdynes pasiekiate įspūdinga talpą, prilygstančią Mercedes E klasės universalų dydžiui. Gale sėdintys keleiviai gali mėgautis erdve, kokią dažniausiai gali pasiūlyti tik komforto kūrimo žinovai - Volkswagen grupės automobiliai, ar Audi A8 kūrėjai.

 

Mercedes Benz C klasė

 

Mercedes žengė reikšmingą žingsnį į priekį su naujausia C klase, išlaikydamas malonią vairavimo patirtį. Salonas šiuolaikiškas, kurio centrinėje konsolėje iškyla jutiklinis ekranas, o jame - naujausia MBUX programinė įranga. C klasės Mercedes universalai savyje derina prabangą ir praktiškumą. Turi benzininių bei dyzelinių variklių variantus, bei įkraunamą hibridą, todėl kiekvienas atras sau patraukliausią.

 

Mercedes Benz E klasė

 

Naujausi Mercedes E klasės universalai yra šiek tiek mažesni už pirmtakus, bet važiuodami juo, nestokosite vietos nei keleiviams, nei bagažui. Nulenkus galines sėdynes, pasieksite įspūdingą bagažo erdvę. Ir tai tikrai ne viskas, ką gali pasiūlyti Mercedes E klasės universalai.

 

Išorinis dizainas atrodo puikiai, turi didžiulę vilkimo galią, visuose modeliuose - išsilyginanti galinė pakaba. Viduje yra daug vietos 5 keleiviams, pilna daiktadėžių bei puodelių laikiklių. Saugią kelionę užtikrina 7 oro pagalvės ir ESP sistema, o papildomai pasirenkamas komplektas apima naktinį matymą ir įspėjimus apie nukrypimą nuo eismo juostos. Jei siekiate mažesnių E klasės kuro išlaidų, patariame rinktis dyzelinį variklį arba įkraunamą hibridą.

 

BMW 5

 

Jei norite universalo, kuris padarytų įspūdį įmonės automobilių stovėjimo aikštelėje - rinkitės 5 klasės BMW. Modelį galima rinktis iš gausaus benzininių bei dyzelinių variklių gamos. Taip pat yra ir įkraunami hibridai.

 

Žemesnių specifikacijų keturių cilindrų dyzeliniai modeliai padės sutaupyti kuro sąnaudas ir užtikrins didelį našumą, net kai jūsų universalas pilnai pakrautas.

 

Dar didesnį efektyvumą siūlo BMW 5 įkraunamas hibridas, kuris visiškai pakrautas, elektra nuvažiuoja nemažus atstumus.

 

Bagažinės dydžiu šiek tiek nusileidžia savo pagrindiniam varžovui - Mercedes E klasės universalui, bet turi atskirai atsidarantį bagažinės stiklą bei savaime išsilyginančią pakabą. Daug vietos keliaujantiems priekyje. BMW 5 universalai išsiskiria ir saugos funkcijomis, vilkimo galimybėmis bei kokybės ir kainos santykiu.

 

Toyota Corolla

 

Toyota Corolla yra ypač praktiškas šeimos automobilis, kuris siūlo puikų valdymą, aukšto lygio komfortą ir mažas eksploatavimo išlaidas. Modeliai turi benzininius ir hibridinius variklius, abiem atvejais taupantys degalus ir mažinantys išmetamųjų teršalų kiekį. Patikimas automobilis, kuris sklandžiai važiuoja, lengvai įveikia duobes bei kelio nelygumus. Tačiau modelio pavarų dėžė labiau tinka laisvesniam vairavimo stiliui, nes stipriai įsibėgėjant gali būti šiek tiek triukšminga. Toyota Safety Sense paketą sudaro daugybė aktyviosios saugos rinkinių, o tai padėjo Corolla pasiekti 5 žvaigždučių Euro NCAP įvertinimą, kuris suteikia daugiau ramybės ir drąsos kelyje.

 

Peugeot 508 SW

 

Vairavimo malonumas, stilius ir praktiškumas visiems šeimos poreikiams - toks yra Peugeot 508 SW. Tai nėra didžiausias universalas rinkoje, bet beveik niekuo nenusileidžia mūsų pasiūlytiems modeliams. Tai saugus ir nuspėjamai vairuojamas automobilis, kuris turi gausų įrangos sąrašą ir mažas eksploatacines išlaidas. Peugeot 508 SW universalas turi ir įkraunamą hibridinį variantą, kuris sumažina išmetamųjų teršalų kiekį ir pagerina degalų sąnaudas.

 

Tylus, patogus, su aštuonių greičių automatine pavarų dėže bei dyzeliniu varikliu - puikus derinys greitkelyje.

 

Keletas patarimų renkantis universalą

 

Keletas pagrindinių klausimų, kuriuos dažniausiai užduoda vairuotojai, ieškantys tinkamiausio universalo.

 

Optimaliausia universalo bagažo erdvė

 

Universalų bagažinės dydžiai skirtingi, bet visus juos vienija būdinga ypatybė - nulenkiamos galinės sėdynės, kurios suteikia gerokai daugiau erdvės jūsų daiktams. Savo universalą rinkitės pagal pagrindinius poreikius - ar jis daugiausiai bus eksploatuojamas tolimoms šeimos kelionėms, kasdieniam nestandartinių išmatavimų daiktų gabenimui, o gal nedidelio verslo unikaliems poreikiams.

 

Kiek jums reikia vilkimo galios?

 

Vilkimo galia taip pat labai priklauso nuo jūsų asmeninių ar verslo poreikių. Jei norite galingesnio universalo, siūlome atkreipti dėmesį į Audi A6 Allroad bei Volvo V90 Cross Country, kurie turi išties didelę stabdymo galią. Jei norite tylaus ir užtikrinto vilkimo ir nereikia maksimalios vilkimo galios, puikiai su užduotimis susidoros Mercedes E klasės, BMW 3 serijos ar Jaguar XF universalai.

 

Kaip dažnai naudositės automobiliu?

 

Jei planuojate įveikti didelius atstumus, verta pasvarstyti apie dyzelinį arba hibridinį universalo variantą - džiugins galia ir sutaupytos kuro sąnaudos ir tai bus puikus pasirinkimas verslo poreikiams. Benzininis variklis labiau tinka nuvažiuojantiems mažiau.

 

Kiek keleivių vietų jums reikia?

 

Universalai tinka tuomet, kai juo važiuoja iki 5 keleivių. Septynviečių universalų rinkoje šiai dienai nėra.

 

Ar reikalingos bekelei būdingos funkcijos?

 

Daugelis gamintojų siūlo universalus su papildoma juoda kėbulo apdaila, padidintu važiavimo aukščiu ir keturiais varančiaisiais ratais. Tokie modeliai apima Audi A6 Allroad ir Volvo V90 Cross Country.

 

Papildomos funkcijos

 

Universalai populiarūs tiek asmeninėms reikmėms, tiek verslo poreikiams, todėl turi ką pasiūlyti abiems: parkavimo jutiklius, aklosios zonos stebėjimo sistemas, pastovaus greičio palaikymą, šildomas ar vėsinančias sėdynes bei automatines bagažinės duris.

NAUJIENLAIŠKIO PRENUMERATADaugiau nei tikiesi

12 mėnesių garantija

Visiems parduodamiems automobiliams suteikiame garantiją iki 12 mėn./20 000 km fiziniams asmenims, juridiniams iki 6 mėn./20 000 km.

21 d. grąžinimo garantija

Jei įsigytas automobilis jūsų netenkina, per numatytą laiką jį galite pakeisti kitu.

Finansavimas ir draudimas

Jūsų patogumui, pasirūpinsime visais dokumentais, lizingo bei draudimo pasiūlymais.

Patikrinti ir techniškai tvarkingi automobiliai

Visi automobiliai nuodugniai patikrinti ir yra techniškai tvarkingi.