Sportiniai, galiniais ratais varomi automobiliai

 

Daugelis mano, kad galiniais ratais varomus automobilius vairuoti smagiausia. Pateikiame 10 automobilių, kurie galėtų tai patvirtinti.

 

Automobiliai galiniais varomais ratais - tai daugiau išskirtinumas, nei įprasta gamintojų taikoma praktika. Tokio tipo automobiliais domisi tie, kurie nori patirti išties smagų vairavimą miesto keliuose ar pasirinkę ilgesnes distancijas. Galinių ratų pavara dažniausiai montuojama sportiniuose ir prabangiuose automobiliuose. Pateikiame 10 galiniais ratais varomų automobilių modelių, kurie leis patirti tikrą vairavimo malonumą.

 

 

Mazda MX-5

 

Jei dairotės nedidelio ir nebrangaus, galu varomo automobilio - Mazda MX-5 greičiausiai atsidurs jūsų sąrašo viršuje. Nuo pat pasirodymo 1989 metais Mazda tobulino šį modelį keturis kartus, tačiau išlaikė tą pačią formulę, dėl kurios pirminė versija tapo tokia populiari. 

 

Dabartinė karta buvo išleista 2015 metais, o 2018 metais sulaukė atnaujinimo. Nors daugelis automobilių su nauja karta tampa didesni ir sunkesni, nes juose įdiegiamos saugos technologijos ir automobilyje esantys prietaisai, 4 kartos MX-5 iš tikrųjų yra 100 kg lengvesnis už savo pirmtaką. Naujausias Mazda SkyActiv-X variklis užtikrina didesnę galią. 

 

 

Porsche 911

 

Porsche 911 - automobilis, kurį tiesiog labai malonu vairuoti. Puikiai prie vairavimo įpročių prisitaikantis elektrinis vairas, subalansuota važiavimo kokybė ir absoliutus komfortas. Porsche 911 priklauso aukštesnei sportinių automobilių segmento klasei. Patrauklus degalų ekonomija bei naujausiomis technologijomis, kurios užtikrina saugumą ir patogumą. 

 

 

BMW 3 serija

Ne paslaptis, kad BMW 3 serijos modeliai visada buvo vieni maloniausią vairavimo patirtį suteikiančių sedanų, o naujausi - dar geresni nei bet kada anksčiau. Puikus našumo, vairavimo dinamikos, mažų eksploatavimo išlaidų bei technologijų gausos derinys. Plati benzininių ir dyzelinių variklių gama, be to, siūloma taupi hibridinė versija. Naujausių BMW 3 serijos automobilių interjeras atspindi puikų ir kokybišką didesnių, brangesnių 5 ir 7 serijos modelių interjerą.

 

 

Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio

 

Benzininių variklių fanai ilgai laukė, kol Alfa Romeo pristatys kažką panašaus į Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio. BMW M3, sportiškų sedanų segmente buvo aplenkęs beveik visus konkurentus, kol 2016 metais pasirodė Giulia Quadrifoglio. Kad būtų sumažintas svoris ir padidintas efektyvumas, automobilio korpuso gamybai panaudotas anglies pluoštas. Vairo mechanizmas yra tikslus, o priekinės dalies sukibimas su kelio danga yra puikus. 

 

 

Jaguar XE

 

Nors senasis X-Type buvo ne kas kita, kaip perdarytas Ford Mondeo, Jaguar parodė, kad gali sukurti puikiai valdomą, komfortišką ir prabangų sedaną. Jau nuo modelio gamybos pradžios tapo segmento lyderiu dėl savo dinamikos. Populiarumą pelnė dėl užtikrinto valdymo, tikslumo bei neginčijamo vairavimo komforto. Varomas galinių ratų sistema, puikiai išlaiko stabilumą posūkiuose. Jaguar XE gaminami su aštuonių greičių automatine pavarų dėže, kuri veikia ypač sklandžiai ir užtikrintai.

 

 

Alpine A110

 

Originalus Alpine A110 buvo mažas sportinis automobilis su galiniu varikliu, pradėtas gaminti šeštajame dešimtmetyje. Dėl nedidelio svorio, tikslaus valdymo ir veržlaus Renault variklio jis puikiai tiko ralio varžyboms. Dabartinio Alpine A110 stilius ir koncepcija išliko - nedidelis, lengvas sportinis automobilis. Didžiausias pokytis yra tai, kad variklis dabar yra automobilio centre - kaip ir jo pagrindiniame konkurente Porsche 718 Cayman. Alpine A110 yra varomas galiniais ratais ir jo pagrindinis prioritetas - suteikti besąlygišką vairavimo malonumą.

 

 

McLaren 720S

 

Pirmą kartą pristatytas 2017 metais, sužavėjo vairuotojus, kurie domisi išskirtiniais automobiliais. Įspūdingo ir originalaus stiliaus, stulbinamai galingos transmisijos ir su viena geriausių gaminamų važiuoklių. McLaren 720S yra ne tik našumo etalonas, kaip jo pirmtakai 650S ir 12C, bet ir vienas patraukliausių automobilių, kuriuos galima įsigyti rinkoje.

 

 

BMW i4

BMW nėra svetimas nuolat augančioje elektromobilių rinkoje, o i3 buvo vienas pirmųjų elektrinių modelių, pasirodžiusių Europos keliuose. BMW i4 yra dar vienas svarbus prekės ženklo įvykis, nes tai pirmasis visiškai elektrinis automobilis, glaudžiai susijęs su 3 ir 4 serijos automobiliais.

 

Tai reiškia, kad i4 nuo pat pirmos dienos turėjo padaryti rimtą įspūdį ne tik tam, kad atitiktų savo brolių ir seserų reputaciją, bet ir tam, kad galėtų konkuruoti su tokiais varžovais kaip Tesla Model 3. Šiuo metu galima rinktis dvi transmisijos komplektacijas. Edrive40 naudoja vieną gale sumontuotą elektros variklį. Naujesnis M50 naudoja dviejų variklių visų varančiųjų ratų pavarą, todėl nuvažiuojamas atstumas šiek tiek mažesnis nei pirmojo, tačiau gali pasigirti didesniu našumu. Daugumai vairuotojų turėtų pakakti standartinio, galiniais ratais varomo i4 variklio, kuris yra toks pat patogus, kaip ir jo giminaičiai su vidaus degimo varikliais. Aukšto lygio surinkimo kokybė, puikus rafinuotumas, daugybė transporto priemonėje įdiegtų technologijų, galimybė greitai įkrauti. Didelė bagažinė ir pakankamai erdvės tiek priekyje, tiek gale sėdintiems keleiviams. Visa tai lemia, kad i4 yra puikus pasirinkimas kasdieniam elektromobiliui.

 

 

Ford Mustang

Jei norite įspūdingo, akį traukiančio, galu varomo automobilio ir nenorite išleisti labai daug pinigų - verta atkreipti dėmesį į Ford Mustang. Automobilis džiugins važiuojant greitkeliu ir nenuvils posūkiuose. Mechaninė pavarų dėžė leis rinktis iš keturių važiavimo režimų: Normal, Sport+, Track ir Snow/Wet. Jais reguliuojami automobilio akceleratoriaus, vairo mechanizmo ir stabilumo kontrolės nustatymai.

 

 

Lamborghini Huracan STO

 

Kai kurie manė, kad Huracan buvo santūrus modelis, atsižvelgiant į Lamborghini standartus, kai jis buvo pristatytas pasauliui 2014 metais. Nors dėl to galima diskutuoti, viena yra tikra - STO yra visiška santūrumo priešingybė. Lamborghini Huracan STO išvaizda išdidi - didžiulis galinis sparnas, gilesni šoniniai slenksčiai ir spoileriai, ryškiaspalviai kėbulo akcentai, jau nekalbant apie jo galingą variklį.  Vis dėl to šio automobilio pagrindinis akcentas - važiuoklė. Yra labai nedaug automobilių, kurie turi tokį įtraukiantį ir nepamirštamą vairavimo malonumą, kokį gali suteikti Lamborghini.

 

 

Galu varomi automobiliai

 

Nors galiniais ratais varomi automobiliai suteikia daugiau vairavimo malonumo, juos gali būti sunkiau suvaldyti. Priekiniais ratais varomas automobilis, posūkyje praradęs sukibimą su kelio danga stumiamas į priekį, užuot pasisukęs, o galiniais ratais varomas automobilis išbalansuoja galinę dalį, todėl automobilio galinė dalis pasisuka į per didelį posūkį.

 

Galiniai varomi ratai gali suteikti tikslesnį automobilio valdymą, kadangi priekiniai ratai neatiduoda galios į kelio dangą ir neprarandama trauka. Paprastesnė tokio automobilio ir techninė priežiūra - lengviau aptikti garso ir vibracijos šaltinius, kadangi galios perdavimas linijiniu būdu paskirstytas palaipsniui nuo priekio į galą. Kita vertus, prastesnis sukibimas, kai yra slidi kelio danga, sunkiau išvažiuoti iš vietos kai yra prisnigę. Automobiliai galiniais varomais ratais tikriausiai labiau tiktų ten, kur yra šiltesnis klimatas.

 

 

Važiuojant automobiliu su galiniais varančiaisiais ratais

 

Ieškodami sau tinkamo automobilio galiniais varomais ratais, rasite daugybę siūlomų modelių. Caterham Seven 160, su priekyje įmontuotu varikliu yra vienas pirmųjų tokių, ir davė pagrindą sportiniams automobiliams. Tai klasikinis dvivietis rodsteris, o jo nedidelis Suzuki variklis yra pakankamai galingas ir suteikiantis smagaus vairavimo patirtį.

 

Mazda MX-5 suteikia panašią patirtį, tik kur kas modernesnėje komplektacijoje, kurią galėtume naudoti kasdien ir jo kaina patraukli daugumai.

 

BMW ir Mercedes garsėja tuo, kad automobilius vadovams daugiausiai siūlo su galiniais varančiais ratais. Jie ir vieni daugiausiai parduodančių aukštos klasės, sportinių automobilių. Nepriklausomai nuo to, ar jų variklis yra sumontuotas priekyje, viduryje ar gale - kuriami taip, kad svarbiausia būtų komfortiškas ir malonus vairavimas. Daugelyje jų yra mechaninė pavarų dėžė, siekiant išlaikyti klasikinį važiavimą. Manome, kad geriausi jų modeliai turi automatinę pavarų dėžę, kuri neleidžia prarasti vairavimo entuziazmo, dėl sumontuotos savaiminio perjungimo pavaros. 

NAUJIENLAIŠKIO PRENUMERATADaugiau nei tikiesi

12 mėnesių garantija

Visiems parduodamiems automobiliams suteikiame garantiją iki 12 mėn./20 000 km fiziniams asmenims, juridiniams iki 6 mėn./10 000 km.

21 d. grąžinimo garantija

Jei įsigytas automobilis jūsų netenkina, per numatytą laiką jį galite pakeisti kitu.

Finansavimas ir draudimas

Jūsų patogumui, pasirūpinsime visais dokumentais, lizingo bei draudimo pasiūlymais.

Patikrinti ir techniškai tvarkingi automobiliai

Visi automobiliai nuodugniai patikrinti ir yra techniškai tvarkingi.